news-details

Nike’ın Liverpool F.C için hazırladığı 2020 -2021 sezon saha içi koleksiyonu hazır

Ağustos ayı itibariyle Liverpool F.C’nin resmi forma tedarikçisi olan Nike, bu iş birliği ile Premier Lig, Avrupa Ligi ve Dünya Kulüpler Kupası kapsamında futbolseverler ile bir araya geliyor! Nike ve LFC iş birliği iki marka içinde önemli bir anı temsil ediyor. Gelenekselliği önemseyen ve bir şehir ile bütünleşmiş olan LFC, tarzı ve tutumuyla taraftarları ile arasında eşşiz bir ilişkiye sahip. Nike ise bu eşsiz ilişkiye dahil olarak, taraftarlar için global spora heyecan katarak, yenilikçi tasarımları ile karşımıza çıkıyor!

 

 

 

Nike EMEA Başkan Yardımcısı Bert Hoyt, LFC iş birliği ile ilgili duygularını dile getirirken, “Liverpool FC gibi küresel bir ikon ile iş birliği yapmaktan büyük heyecan duyuyoruz. Bu stratejik iş birliğinin Nike’ın dünyadaki en iyi ve en kapsamlı futbol markası olma konumunu güçlendireceğine inanıyoruz! Gelecek sezonlar yaklaştıkça gençlere ve gelecek nesillere futbol aracılığıyla ilham olmak hedefimizi geliştirirken, kulübe ve destekçilerine yenilikçi, şık koleksiyonlar sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi. Yine Bert Hoyt ile benzer duyguları paylaşan LFC’nin İdare Müdürü ve CCO’su Billy Hogan "Bu yolculuğa, spor giyimde dünya lideri olan Nike ile çıkmaktan büyük heyecan duyuyoruz ve önümüzdeki yıl destekçilerimize hem performans hem de günlük tarzı bir araya getirecek ürünler sunmayı dört gözle bekliyoruz.” dedi.

 

Liverpool FC’nin 2020-21 sezonunda iç sahalarında giyecekleri formalar aynı zamanda Nike ile uzun süre devam edecek olan iş birliklerinin de bir kutlaması! Liverpool’un yeni koleksiyonu geleneksel kırmızı tişört, kırmızı şort ve çoraplardan oluşuyor. Formalarda kullanılan parlak kırmızılar gençliği ve canlılığı temsil ediyor. Formadaki geleneksel beyaz ise iç saha koleksiyonunu tamamlayan önemli bir detay. LFC’nin geleneksel renk kombinasyonunu oluşturan kırmızı, beyaz ve deniz mavisi kulübün arması ile sembolik bir bağlantı kuruluyor.

 

Liverpool takımının yıldız defans oyuncusu Virgil Van Dijk ise bu iş birliği ile ilgili “6 yıldır Nike ailesinin bir parçasıyım ve harika bir ilişkimiz var. LFC için hazırlanan iç saha formalarının inovatif ve tasarım kalitelerinin ne kadar iyi olduğunu çok yakından biliyorum. Bu sezon, bu formalar ile şampiyon olmak benim için gerçekten çok özel olacak!” diyor.

 

İç saha formasının beyaz ve turkuaz bloke çizgili yakası oldukça dikkat çekiyor. Ense kısmında yer alan ebedi alevler Hillsborough'da hayatını kaybeden 96 çocuk, kadın ve erkeği temsil ediyor. Formaların vücuda tam olmalarını sağlayan teknoloji ve nem dengesi Nike’ın en güncel yenilikleri ile sağlanıyor. Nike’ın sürdürülebilir projelerine uygun olarak, Liverpool FC iç saha formaları geri dönüştürülmüş plastik şişelerden yapılan %100 geri dönüştürülmüş polyester kumaştan üretilmiştir.

 

Nike LFC saha içi formaların yanı sıra, kadın – erkek akademi ekipleri için de kıyafet tasarlayarak, kulübün resmi hayır kurumu olan LFC Vakfı'nın hayati çalışmaları için de destek sağlayacak. LFC ve Nike iş birliğinde, Nike Toxteth'teki yerel bir toplum girişimini de destekleyecek. Nike’ın çocukların oyun oynarken ve spor yaparken hareket etmelerini destekleyen “Made to Play” söyleminin bir parçası olarak Nike, Anfield Wrap ve Earl Jenkins ve Tiber Street ortaklarından Kingsley United ile birlikte 4-16 yaş arası gençler için oyun ve spor tabanlı programlama girişin önündeki engelleri kaldırmak için çalışıyor. Aynı zamanda bu proje BAME’de (BAME şehirdeki diğer kuruluşlarla ortaklaşa çalışan bir gençlik formudur.) koçluk programı bursunu da kapsıyor. Nike ayrıca okul tatili ve yaz kamplarını da destekleyerek eğitimli antrenörleri ile kamplara destek olacak.

 

 

LFC saha içi formaları tüm perakendecilerde ise 6 Ağustos’ta satışta olacak. Formalara nike.com adresinden de erişebilir ve store.liverpoolfc.com adresinden ön sipariş verebilirsiniz.

 

Nike uygulaması, Nike üyelerine LFC ürünlerine ulaşabilmeleri için yeni yollar yaratarak, en sevdikleri sporcularla daha sık bağlantı kurmalarını ve Liverpool toplulukları ile iletişimde olmalarını sağlıyor.


Hibya Haber Ajansı