Küresel piyasalar

Yapay zeka heyecanıyla bazı teknoloji hisselerindeki yükselişin sürmesine rağmen, ABD hisse senedi endeksleri negatif seyir izledi.

Türkiye’nin un ihracatı son 10 yılda yüzde 60’ın üzerinde artış gösterdi

Türkiye, 2023 yılında 160 ülke ve 6 serbest bölgeye 1 milyar 465 milyon dolarlık un ihracatı gerçekleştirdi. Ülkenin un ihracatı miktarı son 10 yılda yüzde 60’ın üzerinde artış gösterdi.

Piyasalara bakış

BIST 30 Endeksi son işlem gününde %2.07 düşüş ile 9,382 seviyesinden günü tamamladı.

Kaliforniya'da evsizler için dev yatırım

Stockholm, 5 Mart (Hibya) – ABD'nin en fazla evsiz barındıran eyaleti Kaliforniya'da halk evsizler için yapılacak dev yatırım için halk oylamasına gidecek.

Gümrük Muhafaza ekipleri, kaçakçılığa karşı operasyonlarını sürdürüyor

Ticaret Bakanlığı Kapıkule, İpsala, Kocaeli, Mersin ve Karasu Gümrük Muhafaza ekiplerince kaçakçılıkla mücadele kapsamında operasyonlar gerçekleştirildi.

BM, Filistin İslami Hareketi'nin cinsel şiddet uyguladığından şüpheleniyor

Stockholm, 5 Mart (Hibya) - BM'nin çatışmalarda cinsel şiddete ilişkin özel elçisi, Filistin İslami Hareketi tarafından rehin tutulan bazı kadın ve çocukların tecavüze ve cinselleştirilmiş işkenceye maruz kaldığına ve bu tür ihlallerin "devam ettiğine" inanmak için "makul gerekçeler" bulunduğuna dair "açık ve ikna edici bilgiler" bildirdi.

Şirket haberleri

AYGAZ – Şirketin 2024 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

VİOP30 endeksi

VİOP 30 Endeks kontratında alıcılı açılış bekliyoruz.

BİST100 endeksi

BİST100 endeksinde alıcılı başlangıç gerçekleşmesini bekliyoruz.

Piyasalarda bugün

Çanakkale'de Yenice merkezli 4.9 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Çanakkale Valiliğinden depreme ilişkin yapılan açıklamada, ‘’İlimiz genelinde olumsuz durum meydana gelmedi.’’ denildi.