Turizm sektörünün önemli isimleri Uzakrota Travel Summit 2019’da buluştu

Bidroom tarafından geçen yıl, dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçilen ve bu yıl 150 üst düzey konuşmacı, 100’den fazla stand katılımcısı ve 500’den fazla marka ile 4

Bidroom tarafından geçen yıl, dünyanın en etkili 10 turizm etkinliğinden biri seçilen ve bu yıl 150 üst düzey konuşmacı, 100’den fazla stand katılımcısı ve 500’den fazla marka ile 4 bin 500’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleşen Uzakrota Travel Summit 2019 Türkiye’nin ilk tema parkı İsfanbul’a evsahipliği yaptı.

“Turlar ve Aktiviteler - Seyahatin En iyi Bölümü” oturumunda konuşmacı olan İsfanbul Tema Park Direktörü Tankut Tonger, İsfanbul Tema Park’ın kuruluş hikâyesine değindi. Tonger, “Mülkiyeti İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne ait olan, İstanbul’un merkezinde Eyüp ilçesinde, eskiden bir taş ocağı olarak faaliyet gösteren ve 1990’lı yıllarda Haliç’ten çıkan atıkların döküldüğü atıl durumdaki bir alanı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin desteği ve dev bir yatırımla 2013 yılında 7’den 70’e tüm yaş gruplarının faydalanabileceği sosyo-kültürel bir rekreasyon alanına dönüştürdük. Böylelikle Türkiye’de bu büyüklükte başka örneği olmayan, bulunduğu bölgenin çehresini değiştiren çok önemli bir Kentsel dönüşüm projesini hayata geçirdik. İstanbul, binlerce yıllık tarihi geçmişi olan, markalaşmış bir şehir. Biz de İsfanbul olarak, İstanbul şehrinde hem AVM hem de eğlence sektörüne yeni bir perspektif getirmeyi amaçladık. “Eğlence Perakendesi” kavramını geliştirdik. Sloganımız “Eğlencenin Başkenti” ile misafirlerimize hizmet verdiğimiz İsfanbul, tema park, alışveriş merkezi, otel ve açıkhava sahnesinden oluşan Türkiye’nin ve yakın coğrafyanın ilk alışveriş, eğlence ve yaşam kompleksi konumunda bulunuyor” dedi.

İsfanbul Tema Park ve İsfanbul Resort Projesi hakkında bilgiler veren Tankut Tonger ; “İsfanbul Tema Park olarak ulusal ve uluslararası turizme yön veren karar vericilerle ve turizmin tüm paydaşlarıyla bir araya gelerek özel eğlence paketleri hazırladık. Turistler daha ülkelerindeyken tatil programlarına girecek şekilde çalışmalar yürütüyoruz.Turist daha gelmeden İsfanbul Tema Park biletinin cebinde olacağı bu çalışma ile Tema Parkımızda, yılsonuna kadar İstanbul’a gelen eğlence tutkunu 500 bin yabancı turisti ağırlayacağız. Ayrıca İsfanbul'un çok daha cazip bir çekim merkezi haline gelmesi için yeni yatırımlar yapıyoruz. Tema park, alışveriş merkezi, Designer Outlet, otel, kongre ve etkinliklerin yapılacağı çok amaçlı salonlarda yapılacak yeniliklerle ile İsfanbul dev bir resort işletmesi haline gelecek” diyerek yeni projeleri vurguladı.


Hibya Haber Ajansı

Okunma