Rocketman Filminin Soundtrack Albümü Çıktı!

Bu yılın en çok beklenen müziği albümü "Rocketman: Sinemadan Müzik" bugün Universal Music etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda geliyor.

Bu yılın en çok

Bu yılın en çok beklenen müziği albümü "Rocketman: Sinemadan Müzik" bugün Universal Music etiketiyle müzik marketlerde ve dijital platformlarda geliyor.

Bu yılın en çok konuşulacak soundtrack albümünü dijital platformlar üzerinden satın almak ve tercih etmek için: https://UMGTurkey.lnk.to/rocketman-ost

Efsanevi besteci ve prodüktör Giles Martin, Elton John'un klasikleşmiş eserlerini filmin gidişatına uygun olarak önceden yorumladı ve tüm şarkılar filmide Elton John'u canlandıran yetenekli aktör Taron Egerton'ın kendi sesiyle düzenlendi.

Elton John bu heyecan verici performansla ilgili söyledi: "Besteledilen ve kaydettiğim müziğin Taron'daki seslendirilmesi çok önemliydi. Bernie'nin sözleri ve benim müziğimin onun olduğu yorumu yorumlanmasını istedim. Taron'u Giles Ağacı ellerine teslim ettim, ona çok güveniyorum çünkü mükemmel. Taron'un başında durup tüm süreç izlemek istemedim. Onlara güvendim ve artistik olarak ne yapmaları gerekiyorsa bunu bırakmak bıraktım. Dinle dinlediğimde gerçekten çok etkilendim. Müziği doğru şekilde yapabilmek en önemlisiydi, orada filmin hikayesinde doğrudan yerler var. "

Taron Egerton ise projeyle ilgili şöyle bir konuştu: "Filmde Elton ile birlikte çalışabilme şansımızın anlamı klasikleşmiş şarkılarını ayarlıyorsanız yorumken ne kadar ileri gidebileceğimizi gördük. Giles yetenek inanılmaz bir müzik zevki var ve çok yetenekli. Bu sayede şarkılara sadık kalıyorum, başka bir yere taşıma şansı bulduk. "

Giles Martin: " Elton ile ilgili en güzel şey, onun gerçek bir sanatçı olması ve onun şarkılarını daha ileri taşımalarını istemesi. Şarkılarının yorumlanmasını istedi, bu onun için çok tazeleyici oldu. Filmin hikayelerini oluştur ve onun kalbi olan şey şarkılar olduğu için bu çok önemliydi. Taron'un şarkıları söylerken kendini çok fazla işin içinde hissetmesi onu daha da güzel yaptı. Başka birinin Elton'ı oynayabileceği sanmıyorum. "

Soundtrack albümü aynı zamanda yepyeni bir Elton John ve Bernie Taupin bestesi olan "(Beni yine Seveceğim)" de de içeriyorum. Prodüktörlüğü Giles Martin tarafından yapılan albüm 2017-2019 yılları arasında İngiltere'nin efsanevi Abbey Road ve AIR stüdyolarında gösterdidi.

Kaynak: Umusic
Okunma