news-details

Bakan Ersoy, GastroAntep Kültür Yolu Festivali kapsamında etkinliklere katıldı

Bakan Ersoy'un sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım şu şekilde:

"GastroAntep Kültür Yolu Festivalimiz bünyesinde Panorama 25 Aralık Müzesi'nde düzenlenen Suna Kan Orkestrası Konseri'ni dinledik. Bu muhteşem konser için emeği geçen herkese teşekkür ediyor, bu vesileyle geçtiğimiz günlerde kaybettiğimiz ülkemizin çok değerli keman virtüözü ve devlet sanatçımız Suna Kan'ı rahmetle anıyorum.

Kadınlarımızı günlük hayat içerisinde ekonomiye kazandırmayı, kendi ekonomik özgürlüklerini elde etmelerini ve bunu yaparken kadim bilgiler ışığında yoğrulmuş olan Gaziantep ev mutfağını sürdürülebilir bir turizm kimliği olarak sunmayı hedefleyen Panorama ‘Havara’ Kitap Kafe ve Restoran'ın açılışını GastroAntep Kültür Yolu Festivali kapsamında gerçekleştirdik. Projenin yıllar içerisinde yüzlerce kadını etkileyeceğini ve hatta benzer alan ve temalarda kendi işletmelerini kurmaları yolunda binlercesine ilham kaynağı olacağına inanıyorum.

Ünlü şef Arda Türkmen’in konuşmacı olarak yer aldığı “Gastronomi’nin Geleceği & Yeni Trendlerin Belirlenmesi” konulu söyleşiye katıldık. GastroAntep Kültür Yolu Festivalimiz ile hem ulusal hem de uluslararası alanda yemek kültürümüzün mevcut durumu ve geleceğini mercek altına aldık. Türk kültürünün zenginliğini uluslararası arenada en üst düzeyde ortaya koymaya, tanıtmaya; bunu turizmdeki adımlarımıza en güçlü şekilde entegre ederek turizmimizi çeşitlendirmeye devam edeceğiz."

Hibya Haber Ajansı