news-details

Şanlıurfa'da bir poliklinikte çocuklara hasta olmadan bakılıyor

Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Bölümü Çocuk Sağlığı İzlem Polikliniğinde, 5 yaşına kadar olan çocuklara beslenme, emzirme, uyku danışmanlıkları ile aşılama hizmetleri ücretsiz veriliyor.
Şanlıurfa Eğitim ve Araştırma Hastanesi Uzm. Dr. Muhammed Ali Çınar, açıklamasında, "Çocuklarımızın sağlıklı büyümeleri ve ileride sağlıklı bir hayat sürmeleri için doğumdan ergenliğe kadar uzanan yolculuklarında takip ve tedavilerinin yapılması çok önemlidir. Bu amaçla il genelinde ilk defa hastanemizde prematüre ve çocuk izlem polikliniğini kurduk. Bu amaçla polikliniğimizde yenidoğan muayenesi, kalça ve işitme tarama testleri, aşı takipleri, boy gelişim ve baş çevresi takiplerini yapıyoruz. İştahsızlık, büyüme, gelişme geriliği ve konuşma bozukluğu olan çocuklarımızın takiplerini, diyetisyen, dil, konuşma terapisti ve çocuk gelişimci arkadaşlarla birlikte multidisipliner isimli olarak değerlendiriyoruz ve araştırıyoruz." ifadelerine yer verdi.

Çınar, kliniğin içinde bulunan laktasyon polikliniğinde hemşirelerin annelere anne sütünün önemi ve doğru emzirme teknikleri açısından ailelere bilgilendirmeler yaptığını bildirdi.
  

  Hibya Haber Ajansı