news-details

Kervan Gıda’nın cirosuna 35 milyon dolar katkı

Kervan Gıda Genel Müdürü İdris Can, devreye alınan hattın yıllık üretim kapasitesinin yıllık 10 bin ton seviyesinde olduğunu belirterek, “Gerçekleştirdiğimiz yatırım ile birlikte Polonya’daki üretim kapasitemiz yıllık 35 bin 930 tona ulaştı. Bu üretim hattımız tam kapasite çalışmaya başladığında yıllık ciromuza katkısının yaklaşık 35 milyon dolar olacağını öngörüyoruz. Türkiye, Polonya ve Mısır tesislerimizdeki toplam kapasitemiz ise yıllık 125 binton seviyesine ulaşmış durumda.” dedi.

Polonya'daki OTC (borsa dışı piyasa) ve ihracat hedeflerini arttırmaya odaklandıklarının altını çizen Can, sözlerine şöyle devam etti:

“Polonya’daki büyüme stratejimizi 3 ana eksende yürütüyoruz. Bunlardan ilki, katma değeri yüksek niş kategorilere odaklanmak ve OTC tarafındaki pazar hacmini geliştirmek. Polonya'da, 3 yıl içerisinde OTC ve ihracat ile toplam hedef payımızı yüzde 70'e çıkartmaya odaklandık. Polonya’daki büyüme stratejimizi göz önünde bulundurduğumuzda, diğer bir adımımız fabrikaları ve üretim tesislerini konsolide ederken üretimde ve yönetimde standartları oluşturarak, süreçleri yalın ve sürdürülebilir bir hale getirmek olacak.”

  Hibya Haber Ajansı