news-details

"Babadan oğluna aktarılan ruh, ÇKP'nin halka hizmet düşüncesini yansıtıyor"

Her yıl Haziran ayının ikinci Pazar günü Babalar Günü olarak kutlanıyor. Bu yıl Babalar Günü, bugüne yani 16 Haziran’a denk geldi.

Babalar Günü dolayısıyla Çin Komünist Partisi (ÇKP) Merkez Komitesi Genel Sekreteri ve Cumhurbaşkanı Xi Jinping ile babası Xi Zhongxun arasındaki hikayelerden birini paylaşıyoruz.

Shanganning bölgesi, ÇKP’nin kuruluşundaki önemli üslerden biri. Shangganning’de bulunan ÇKP’nin Suide Bölgesi Komitesi’nin eski merkez binasında şöyle bir cümle dikkat çekiyor: “Her zaman halkın talebine göre çalışmalıyız.” Bu cümle, Xi Jinping’in babası Xi Zhongxun’un konuşmasından alıntıdır.

Xi Zhongxun, hayatı boyunca halka öncelik vererek her zaman vatandaşların istekleri için çalışıyordu. Babasının davranışları, Xi Jinping’i çok etkiledi. Kırsal bölgeden merkeze, ÇKP’nin taban biriminin sekreterliğinden ÇKP Merkez Komitesi Genel Sekreterliği’ne kadar Xi Jinping, vatanı kalbinin en önemli bir yerinde tutarak ve halkın güzel yaşama olan talebini kendi hedefi olarak görerek çaba gösteriyor.

Halktan gelen iki nesil ÇKP yetkilileri, halk için ve halkın istediği gibi çalışıyor. Babadan oğluna aktarılan ruh, baba-oğul sevgisinin yanı sıra halkın hizmetkarı olma iradesini de yansıtıyor.

  Hibya Haber Ajansı