news-details

13. Nilüfer Liseli Gençler Müzik Yarışması düzenlendi

Nilüfer Belediyesi’nin Mix Müzik ve Akademix sponsorluğunda düzenlediği 13. Nilüfer Liseli Gençler Müzik Yarışması'nda genç müzisyenler, yeteneklerini sergiledi. Nazım Hikmet Kültürevi’nde gerçekleştirilen etkinliğe Nilüfer Belediye Başkanı Şadi Özdemir’in eşi Nuray Özdemir, Nilüfer Belediye  Başkan Yardımcısı Okan Şahin ile birlikte öğrenciler, veliler,  okul yöneticileri ve öğretmenleri katıldı.

Bu yılki festivale toplam 190 lise öğrencisinin yer aldığı 40 grup katıldı. Yarışmada elemeleri geçerek finale kalan 28 grup başarılı performanslarıyla dikkat çekti. Gençler, jüri ve izleyiciler karşısında en iyi performanslarını sergilerken; akademisyenler, müzik öğretmenleri ve sanatçılardan oluşan jüri üyeleri, finale kalan grupların performanslarını titizlikle değerlendirdi.

Törende konuşan Nilüfer Belediye Başkan Yardımcısı Okan Şahin, bu yıl 13'üncüsü düzenlenen yarışmanın kaybedeni olmayan bir organizasyon olduğunu vurgulayarak, "Burada yer almak bile büyük bir başarı. Hepinizi tebrik ederim. Gençlerimizin, jürimizi dahi zorlayan başarılı performansları bizleri gururlandırıyor. Burada Atatürk'ün bize emanet ettiği pırıl pırıl gençlerimizi görüyoruz. Nilüfer Belediyesi olarak biz de onların gelişimine katkı sağlayacak bu tarz organizasyonları önemsiyoruz. Çünkü gençlerle beraber olmak, kentimize kültür ve sanat alanında değer katmak bizim için çok önemli" dedi.

 

  Hibya Haber Ajansı